Відбувся семінар для суб’єктів нормотворення Черкаської обласної, Канівської, Смілянської та Черкаської РДА

11.07.2019

10 липня 2019 року  проведено постійно діючий зональний навчальний семінар  для суб’єктів нормотворення (представників обласної та районних державних адміністрацій та їх структурних підрозділів, відповідальних за додержання законодавства  про державну реєстрацію нормативно-правових актів) Черкаської обласної, Канівської, Смілянської та Черкаської районних державних адміністрацій.

На виконання підпункту 4.15 пункту 4 Положення про Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2011 № 1707/5, зареєстрованого  в Міністерстві юстиції України 23.06.2011 за № 759/19497 (зі змінами), 10 липня  2019 року проведено постійно діючий зональний навчальний семінар для суб’єктів нормотворення (представників обласної та районних державних адміністрацій їх структурних підрозділів, відповідальних  за додержання законодавства про державну реєстрацію нормативно – правових актів) Черкаської обласної, Канівської, Смілянської та Черкаської  районних державних адміністрацій.

У ході семінару розглянуто наступні питання:

  1.  Стан роботи Головного територіального управління юстиції  у Черкаській області з питань державної реєстрації нормативно-правових актів    за I півріччя 2019 року.
  2. Ознаки нормативно-правового акта та його відмінність від інших розпорядчих документів.
  3. Основні новели підготовки пояснювальної записки до проекту нормативно-правового акта.
  4. Правові аспекти проведення перевірок стану додержання законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів.
  5. Висновки, що складає юридична служба суб’єкта нормотворення  за результатами здійснення експертизи проектів нормативно-правових актів.
  6. Актуальні питання проведення щомісячних безвиїзних та виїзних перевірок стану додержання законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів.

У ході семінару, виступаючими надано обґрунтовані відповіді на запитання учасників.