Увага! Вакантні посади державних нотаріусів у державних нотаріальних конторах Черкаської області

17.12.2019

На сьогодні, залишається актуальним питання стосовно заповнення вакантних посад державних нотаріусів. Так, залишаються вакантними посади завідувачів Драбівської, Монастирищенської, Христинівської, Жашківської державних нотаріальних контор та Черкаського обласного державного нотаріального архіву. Крім цього, є вакантними посади державних нотаріусів Корсунь – Шевченківської, Черкаської районної, Уманської міської, Першої та Другої черкаських державних нотаріальних контор.

У зв’язку з цим перед Головним територіальним управлінням юстиції у Черкаській області стоїть першочергове завдання щодо заповнення вакантних посад державних нотаріусів.

Основною вимогою для зайняття посади державного нотаріуса відповідно до Закону України «Про нотаріат» є наявність свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю.

Згідно зі статтею 3 Закону України «Про нотаріат» нотаріусом може бути громадянин України, який має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи у сфері права не менш як шість років, з них помічником нотаріуса або консультантом державної нотаріальної контори – не менш як три роки, склав кваліфікаційний іспит і отримав свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю. Не може бути нотаріусом особа, яка має судимість, обмежена у дієздатності або визнана недієздатною за рішенням суду.

Вищевказаний іспит складається Вищій кваліфікаційній комісії нотаріату Міністерства юстиції України. Особа, яка відповідає кваліфікаційним вимогам, зазначеним у статті 3 Закону України «Про нотаріат», та має намір скласти іспит на право зайняття нотаріальною діяльністю, не пізніше ніж за двадцять днів до дня проведення кваліфікаційного іспиту особисто подає до відповідного головного територіального управління юстиції заяву на ім’я начальника головного територіального управління юстиції про внесення до Комісії подання про допуск цієї особи до кваліфікаційного іспиту.

За поданням Головного територіального управління юстиції Вища кваліфікаційна комісія Міністерства юстиції України приймає рішення про допуск      до      кваліфікаційного    іспиту.     У     разі     успішного  складання кваліфікаційного іспиту Вищій кваліфікаційній комісії нотаріату Міністерства юстиції України видається свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю. Лише маючи таке свідоцтво можливо зареєструвати приватну нотаріальну діяльність або бути призначеним у державну нотаріальну контору.

За додатковою інформацією ви можете звернутися за адресою: бул. Шевченка, 185, каб. 265, м. Черкаси або за тел.: (0472) 37-73-27 – начальник відділу з питань нотаріату Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Чигрик Ірина Анатоліївна.