До уваги державних реєстраторів

30.10.2018

24 жовтня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 860 «Про реалізацію експериментального проекту у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» (далі – Постанова).

Урядом підтримана пропозиція Міністерства юстиції щодо проведення обов’язкового анонімного тестування осіб, які мають намір здійснювати діяльність державних реєстраторів.

Зазначена ініціатива буде реалізована у рамках 2-річного експериментального проекту Мін’юсту з організації  визначення професійної компетентності осіб, які мають намір здійснювати функції державного реєстратора прав на нерухоме майно та/або державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відповідно до законів України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” та “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань“.

Професійна підготовленість потенційних  державних реєстраторів, а саме перевірка наявності у них знань та навичок, необхідних для здійснення такої діяльності, буде проводитись Міністерством юстиції України шляхом періодичного автоматизованого анонімного тестування.

Очікується, що в результаті реалізації експериментального проекту  зменшиться кількість скарг на дії державних реєстраторів, підвищиться якість надання ними  адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та бізнесу, зросте рівень суспільної довіри до державних інституцій.

З текстом Постанови можна ознайомитись за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-realizaciyu-eksperimentalnogo-proektu-u-sferah-derzhavnoyi-reyestraciyi-rechovih-prav-na-neruhome-majno-ta-yih-obtyazhen-i-derzhavnoyi-reyestraciyi-yuridichnih-osib-fizichnih-osib-pidpriyemciv-ta-gromadskih-formuvan?fbclid=IwAR3myxonDB1R5NJjxJbseHyw1kNSmBHK7toAA6hVcO6yuy4dxTGa31VTUyA