10 січня 2019 року з метою реалізації Графіку надання адресної безоплатної правової допомоги незахищеним верствам населення Головним територіальним управлінням юстиції у Черкаській області та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Черкаській області на І півріччя 2019 року, затвердженого наказом Головного територіального управління юстиції у Черкаській області від 29.12.2018 № 948/06/15/0, на базі Мошнівської сільської ради проведено консультування жителів с. Мошни Черкаського району.

11.01.2019

10 січня 2019 року з метою реалізації Графіку надання адресної безоплатної правової допомоги незахищеним верствам населення Головним територіальним управлінням юстиції у Черкаській області та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Черкаській області на І півріччя 2019 року, затвердженого наказом Головного територіального управління юстиції у Черкаській області від 29.12.2018 № 948/06/15/0,  на  базі Мошнівської  сільської ради проведено консультування  жителів с. Мошни Черкаського району.

В організації та проведенні зазначеного заходу взяли участь: заступник начальника Управління – начальник примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області – Гайдар А.В., начальник Черкаського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Черкаській області – Тихопій Л.Х., заступник начальника відділу правової інформації та консультації Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – Мостова І.В., приватний нотаріус Черкаського районного нотаріального округу Старовойтов О.С., головний спеціаліст відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Черкаській області – Столяр К.В., провідний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Черкаській області – Рябініна М.А.

Консультування громадян проводилося з метою запобігання порушення їх прав, гарантованих Конституцією України  та законами у різних сферах життя, а також, ознайомлення їх з роботою юстиції шляхом надання  безоплатної первинної правової допомоги через громадську приймальню, пряму телефонну лінію, виїзні консультативні пункти, тощо.

Громадянам були надані роз’яснення стосовно: порядку укладання договору оренди землі, особливостей оформлення спадкових прав, стягнення аліментів на дітей, порядку звернення до суду, нововведень у законодавстві щодо призначення субсидій, порядок проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб тощо.

Поряд з цим, провідним спеціалістом відділу систематизації законодавства, правової  роботи  та  правової  освіти  Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Черкаській області – Рябініною М.А. було проінформовано мешканців села про реалізацію  загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

З метою здійснення інформаційного супроводу, серед присутніх були поширені буклети наступної тематики: «Виконання рішення суду: пам’ятка для стягувача», «Порядок стягнення аліментів в судовому порядку», «Отримуй аліменти! Захищай свої права разом з Мін’юстом»,  «Істотні умови договору оренди землі та обов’язковість  їх дотримання», «Не знаєш, як оформити субсидію» тощо.