Про підсумки роботи щодо виконання доручень про надання правової допомоги у цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень за І півріччя 2013 року

     

      Діяльність Головного управління юстиції у Черкаській області протягом  І півріччя 2013 року спрямовувалась на виконання двосторонніх та багатосторонніх договорів у сфері міжнародного правового співробітництва, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

      Упродовж І півріччя 2013 року до Головного управління юстиції надійшло 54 доручення про вручення документів, здійснення окремих процесуальних дій, а також клопотань щодо визнання та виконання судових рішень, як на території України, так і на території іноземних держав.

      Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 02.08.2007 № 597/5 «Про запровадження безпосередніх зносин органів юстиції України в рамках Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року в частині виконання доручень у цивільних справах» (із змінами і доповненнями), протягом І півріччя поточного року до Головного управління юстиції надійшло 38 доручень про вручення документів та проведення окремих процесуальних дій, клопотань про визнання та виконання судових рішень. Із них: 28 доручень та 10 клопотань.

      Безпосередньо з Російської Федерації отримано 10 доручень (клопотань), з Республіки Білорусь – 4. Від місцевих судів Черкаської області – 24 доручення.

      Крім того, Головним управлінням юстиції опрацьовано 16 доручень на підставі інших міжнародних договорів та конвенцій, зокрема:

- 6 на підставі Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах 1965 року;

- 1 на підставі Конвенції про стягнення аліментів за кордоном 1956 року;

- 4 на підставі Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах 1993 року;

- 4 на підставі Договору між Україною і Чеською Республікою про правову допомогу і правові відносини у цивільних справах 2001 року;

- 1 на підставі Договору між Україною і Литовською Республікою про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах 1993 року.  

      Протягом І півріччя 2013 року отримано 19 інформацій про виконання доручень та клопотань, які були надіслані у 2012 році.

      Поряд з цим, у телефонному режимі надаються роз’яснення судам, фізичним особам з питань виконання міжнародних договорів та правильності оформлення доручень, клопотань місцевих судів та виконання доручень іноземних судів.